Garrett Dedektör Özellikleri admin Mart 6, 2024

Dedektör Özellikleri

Bu yeni yazımızda sizlere bazı dedektör özellikleri ve sıkça sorulan sorulardan bahsedeceğiz. şimdiden keyifli okumalar.

Gerçek Boyut nedir?

Gerçek boyut, gerçek derinlikle aynı şekilde elde edilir. Bir GTI metal dedektörü içindeki çoklu alıcılar, yalnızca malzeme kimliğini değil, hedef kimliğinin ek boyutlarını da ekler. Ancak nihayetinde, bu gerçek ölçümleri sağlayan şey, yalnızca bunlara sahip olmak değil, birden fazla alıcının birbiriyle nasıl ilişki kurduğudur. Gerçek boyut ve derinlik, Garrett’a özel özelliklerdir ve yalnızca hazine avcılarına bir hedef hakkında kazmadan önce en doğru bilgileri vermek için tasarlanmış olan Garrett GTI dedektörleri ile mümkündür.

gti dedektör

Ayrımlı arama yapılırken genel derinlikten ödün veriliyor mu?

Evet. Büyük, önbellek boyutundaki nesneleri ararken en büyük derinlikleri elde etmek için, birçok profesyonel All-Metal modunda arama yapar ve büyük bir arama başlığı kullanır. Dedektör özellikleri bakımından arama başlığı da önemlidir.

Bir dedektörün Çalışma Frekansının önemi nedir?

Bir metal dedektörü, manyetik enerjiyi zemine iletir ve metal bir nesnenin varlığından dolayı manyetik alandaki bozulmayı algılar. Bu manyetik enerjinin frekans içeriği, zamansal biçimi ve genliği, algılama yeteneklerini ve genel performans özelliklerini etkileyebilir. Günümüz metal dedektörlerinde kullanılan iki temel algılama teknolojisi vardır: Tek Frekans (Sürekli Dalga olarak da bilinir) ve Çoklu Frekans (örn. Darbe İndüksiyonu ve Çift Frekans). Her teknolojinin kendi algılama özellikleri vardır, bunları anlamak hazine avı ihtiyaçlarınız için doğru dedektörü seçmenizi sağlayacaktır.

 

Hazine avındayken gerçekten kulaklığa ihtiyacım var mı?

Hazine avında maksimum başarı ve mahremiyet için kulaklık kullanmalısınız. Gürültülü alanlarda çok önemlidirler ve sesi doğrudan kulağınıza getirerek ses algısını geliştirirler.

Birden fazla arama başlığına ihtiyacım var mı?

Arama başlığı, metal dedektörünüzün hayati bir parçasıdır. Bir manyetik alan oluşturan ve çevredeki ortamdaki metalik hedefleri algılayan yassı, tipik olarak dairesel disktir. Gövdenin ucunda bulunur ve gövdenin etrafına sarılmış bir kablo aracılığıyla kontrol muhafazasına bağlanır. Manyetik alanın boyutu, derinliği ve enerji çıkışı (gücü), arama başlığının şekli ve boyutu ile belirlenir. Arama bobinlerinin çeşitli boyut ve şekillerinin ardındaki amaçları anlamak, doğru uygulama için en iyi arama başlığını seçme yeteneği ile size güç verecektir. Opsiyonel arama bobinlerinin türleri ve faydaları hakkında ayrıntılı bir açıklama için Arama Başlığı Teknik Sayfamızı okuyun.

Define avcılığını çevreleyen herhangi bir yasa var mı?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her bir metrekarelik mülkün sahibi bir kişi, grup, şirket, devlet kurumu, vb.’dir. Ve kesinlikle çeşitli hazine avı durumlarına uygulanmak üzere yazılmış yasalar vardır. Her eyaletin, nerede arayabileceğiniz ve arayamayacağınız ve bulduğunuz hazineyi saklayıp saklayamayacağınız konusunda kendi tüzüğü vardır. Bu yasaları öğrenmeli ve her an değiştirilebileceğini unutmamalısınız. Sorumlu Metal Algılama hakkında daha fazla bilgi için.