Garrett Dedektör Rehberi admin Mart 6, 2024

Bir dedektör hangi derinliklerde hazine bulabilir?

Belirli bir dedektörün ne kadar derinde metal bulması beklenebileceğini tam bir kesinlikle tahmin etmek imkansızdır. Bunun nedeni, bir dedektörün performansını etkileyen çeşitli faktörlerin olmasıdır. Örneğin, topraktaki minerallerin miktarı, tespit edilen metalin türü ve dedektörün kalitesi, dedektörünüzün ne kadar derin arama yapacağını etkiler. Bir hedefin boyutu ve yüzey alanı da algılamayı etkiler. Örneğin, bir metal hedef ne kadar büyükse, o kadar kolay ve derinden tespit edilebilir. Daha büyük çaplı bir arama başlığı kullanmak, dedektörün daha fazla derinlik elde etmesine de yardımcı olabilir. 12,5″ arama başlığı, daha küçük boyutlu bir arama başlığının ulaşamayacağı derinliklerdeki nesneleri bulmak için zemine daha derinlemesine nüfuz eden daha geniş bir manyetik alan üretir.

dedektör rehberi

Dedektör Rehberi ile Bir hedefi nasıl saptayabilirim?

Arama başlığınızı yüzeyden bir ila iki inç yukarıda tutarak yavaşça ve metodik olarak bir yandan diğer yana süpürün. Arama başlığını çapının yaklaşık dörtte biri ila yarısı kadar ilerleterek her bir taramayı üst üste getirin. Düz bir çizgide tarama, her taramadan sonra arama başlığını kaldırma olasılığını azaltırken, arama başlığı seviyesinin korunmasına yardımcı olur ve örtüşme düzgün bir şekilde süpürür. Ses sesinde bir tepe noktası olup olmadığını dinleyin. Arama başlığını yerden bir ila iki inç yukarıda tutun ve bir X düzeninde yavaşça ileri geri süpürün. Sesin en yüksek olduğu yere dikkat edin. Hedef, hayali X’in ortasına yerleştirilmelidir. Günümüzün modern metal dedektörlerinin çoğu, elektronik bir nokta atışı düğmesi ile donatılmıştır. Eksiksiz elektronik nokta belirleme talimatları için kullanıcı kılavuzunuzu okuyun.

 

Dedektörümün pilleri hakkında bilmem gerekenler nelerdir?

NiCad’ler (nikel/kadmiyum) ve nikel metal hidritler, 8 ila 12 saat arasında dayanan ve her birinin maliyeti 10 dolara kadar çıkan şarj edilebilir pillerdir. Alkalinler, 25 ila 30 saat arasında dayanan ve her biri yaklaşık iki dolara mal olan tek kullanımlık pillerdir. Aşırı sıcaklıklar pil gücünü tüketebileceğinden, her zaman yedek pil takımı taşımanız önerilir. Soğuk havalarda pil takımını kemerinize ceketinizin altına takmak pillerin sıcak ve kuru kalmasına yardımcı olabilir.

 

Ayrım nedir?

Ayrım, metal detektörünün çekme kulp ve folyo gibi bir hedefi reddetme veya metalik bileşimine bağlı olarak madeni para veya mücevher parçası gibi bir hedefi kabul etme yeteneğini ifade eder. Hedef Görüntüleme ve Ton Kimliği gibi özelliklerle dedektörünüz, siz daha kazmadan hedefinizin ne olduğunu size söyleyebilir.